System UAV

ULOTKADEMO

Oferujemy drony wraz z wyposażeniem firmy DJI oraz specjalistyczne oprogramowanie do obróbki pozyskanych danych. Szybkie pozyskiwanie wysokorozdzielczych danych na trudnodostępnych i rozległych obszarach. Oferujemy instrumenty firmy DJI z serii Phantom i Matrice w konfiguracji dostosowanej do potrzeb klienta.

uav__1
uav__1

Technologia

DRONY czyli innymi słowy bezzałogowe statki powietrzne pozwalają na szybkie i skuteczne pozyskanie danych geoprzestrzennych. Wraz z dostarczanym oprogramowaniem stanowią system pozwalający na odtworzenie z dużą rozdzielczością terenową miejsca zdarzenia na metrycznym obrazie obejmującym zarejestrowany przez kamerę obszar. Na pokładzie drona (w zależności od modelu) można zamontować kamerę o wysokiej rozdzielczości rejestrującą w zakresie widzialnym, kamerę termowizyjną lub inne sensory. Urządzenia te sprawdzają się doskonale przy dokumentacji dużych obszarów i terenów trudno dostępnych.

Szybkość i wydajność

możliwość przeprowadzenia pomiarów dużego terenu w stosunkowo krótkim czasie. Szeroki obszar zastosowań pozyskanych danych – do celów dokumentacyjnych, promocyjnych i reklamowych.

Wytrzymałość

w zależności od modelu odporny na większość warunków atmosferycznych

Prostota

urządzenia stosunkowo łatwe w obsłudze i montażu

Kompatybilność

drony mogą współpracować z różnymi akcesoriami oraz darmowymi aplikacjami do sterowania lotem

Bezpieczeństwo

dzięki wbudowanym optycznym czujnikom drony są w stanie wykryć i ominąć przeszkodę

Sprzęt

DJI PHANTOM 4 

Sprzęt przeznaczony do użytku półprofesjonalnego – sprawdzi się zarówno w pracy zawodowej jak i w czasie aktywności hobbystycznej. Relatywnie niewielkie rozmiary nie przeszkodziły twórcom w wyposażeniu dronów serii Phantom w szereg nowoczesnych rozwiązań w tym wysokiej jakości kamery, system wykrywania przeszkód i unikania kolizji, zaawansowane tryby lotu, duży zasięg lotu (do 3,5 km) czy inteligentny akumulator, dzięki któremu czas lotu wydłuża się do max. 30 min. To wszystko zamknięte w niezwykle wytrzymałej obudowie stworzonej ze stopów tytanu i magnezu.

Modele:

 • DJI Phantom 4,
 • DJI Phantom 4 Advanced,
 • DJI Phantom 4 Professional Plus*

*wersja Plus rozszerzona o wbudowany wyświetlacz 1000 cd/m2 w kontrolerze lotu

Pobierz ulotkę

DJI MATRICE

Drony z serii Matrice przystosowane są do prac w trudnych warunkach w sektorze przemysłowym (np.: inspekcja mostów, turbin wiatrowych, paneli słonecznych), w rolnictwie precyzyjnym oraz w ratownictiwe i pożarnictwie. Maszyny te wyposażone są w mocne silniki i wydajne śmigła co zapewnia stabilny lot na silnym wietrze. Dzięki zastosowaniu systemu dwóch baterii urządzenia te są w stanie pracować nawet w temperaturach poniżej 0° C. Ich konstrukcja pozwala na szybkie złożenie i rozłożenie, dzięki czemu sprzęt jest gotowy do pracy w ciągu kilku minut, a niezwykle złożony system przednich, dolnych i górnych czujników gwarantuje niezawodne wykrywanie i omijanie przeszkód w każdych warunkach.

Modele:

 • DJI Matrice 210,
 • DJI Matrice 210 RTK
Pobierz ulotkę

Oprogramowanie

Programy umożliwiające przetwarzanie zdjęć pozyskanych z pokładu bezzałogowego statku powietrznego do postaci trójwymiarowej chmury puktów, numerycznego modelu terenu lub ortofotomap.

Agisoft PhotoScan Professional

Potężny program do fotogrametrycznego przetwarzania zdjęć cyfrowych z drona, posiadający wiele dodatkowych modułów wspierających jakość produktów końcowych oraz wytwarzających dodatkowe produkty pośrednie. Program jest w pełni automatyczny – od operatora wymagana jest jedynie podstawowa wiedza z zakresu jego obsługi. Przewagą tego programu nad innymi jest algorytm generowania ortofotomapy zapewniający maksymalne odwzorowanie geometrii rejestrowanego terenu na mapie cyfrowej.

DroneMapper REMOTE EXPERT

Program posiadający podstawowe funkcje do generowania chmury punktów, mapy wysokości oraz ortofotomapy. W przeciwieństwie do Agisoft PhotoScan Pro odwzorowuje mniej precyzyjnie geometrię obiektów wystających ponad poziom terenu (zaburzenie geometrii, brak zachowania proporcji). Idealnie sprawdza się dla terenów wolnych od zabudowy. 

Możliwości oprogramowania:

 • Generowanie Ortofotomapy
 • Generowanie Numerycznego Modelu Terenu i Numerycznego Modelu Pokrycia Terenu
 • Praca z chmurą punktów pozyskaną na bazie zdjęć
 • Export danych w różnych formatach

WebODM

Program bazujący na wolnej licencji z płatnym interfejsem graficznym. Umożliwia przetwarzanie zdjęć pozyskanych za pomocą drona. Ze względu na charakter oprogramowania (open source) wymaga od użytkownika dużej wiedzy i doświadczenia. W momencie otrzymania nieskiej jakości ortofotomapy niezbędna jest ingerencja operatora, który musi zdefiniować nowe parametry dla kolejnego procesu obliczeniowego.

Możliwości oprogramowania

 • Ortomozaiki Georeferencja, ortorektyfikacja map
 • Dane 3D Modele 3D i chmury punktów w wielu formatach
 • Export Wysokiej rozdzielczości pliki w formatach *.GeoTiff, *.png, *.las, *.obj
 • Modele wysokościowe Generowanie Numerycznych Modeli Terenu i Numerycznych Modeli Pokrycia Terenu
 • Pomiary Łatwe wykonywanie pomiarów objętości i powierzchni
 • Personalizacja Wybór dowolnego loga i schematu kolorów
 • Fotopunkty Możliwość generowania punktów kontrolnych dla zwiększenia dokładności
 • Udostępnianie Łatwość prezentowania i dostarczania pozyskanych danych