Stacjonarne skanery laserowe

ULOTKADEMO

Oferujemy kompleksowy system do dokumentacji miejsc zdarzeń oparty o naziemne skanery laserowe firmy Leica wraz z oprogramowaniem do edycji chmur punktów oraz dedykowanym, polskim oprogramowaniem do sporządzania dokumentacji i analiz zdarzeń drogowych, kryminalnych i pożarowych. Prowadzimy szkolenia z zakresu wykorzystania systemu do wspomagania oględzin miejsc zdarzeń i rekonstrukcji przebiegu zdarzeń.

Leica360
Capture

Technologia

Naziemny skaning laserowy pozwala w stosunkowo krótkim czasie otrzymać obiektywną, cyfrową dokumentację 3D badanego miejsca. Użytkownik jest w stanie pozyskać współrzędne przestrzenne nawet do 2 mln punktów na sekundę, co przekłada się na wysokiej jakości realistyczny obraz dokumentowanego miejsca. Dane pozyskiwane są w sposób bezdotykowy, dla odległości do 130 m z jednego stanowiska. System skanowania składa się z dwóch podstawowych elementów – specjalistycznego oprogramowania i instrumentów pomiarowych. Oferujemy instrumenty pomiarowe firmy Leica oraz dedykowane i kompatybilne oprogramowanie, umożliwiające obróbkę pozyskanych danych, a także ich wykorzystanie jako podkład do wykonywania planów, analiz i rekonstrukcji zdarzeń. Ofertę uzupełniamy o oprogramowanie CYBID umożliwiające wykorzystanie pozyskanej chmury punktów do przygotowania dokumentacji i prowadzenia analiz zdarzeń.

Technologia VIS

Możliwość wstępnego łączenia skanów metodą chmura do chmury. Automatyczne wykrycie ich pozycji i ustalenie wzajemnych relacji. Opcja śledzenia postępów pracy na ekranie urządzenia mobilnego.

Szybkość i automatyzacja pomiaru

Bardzo krótki czas pozyskiwania ogromnego zasobu informacji do dalszej edycji. Możliwość sterowania urządzeniem z poziomu telefonu komórkowego bądź tabletu. W połączeniu z aplikacją Cyclone FIELD 360 posiada dodatkowe funkcje takie jak np.: automatyczne łączenie skanów na miejscu pomiaru czy dodawanie załączników w postaci zdjęć, video, wiadomości głosowych.

Bezinwazyjne pozyskiwanie danych

Zastosowanie stacjonarnego skanera laserowego ogranicza ingerencję w stan zastany na miejscu zdarzenia do minimum.

Wirtualny spacer

Cyfrowa rejestracja miejsca zdarzenia stanowi jego wirtualny obraz. Pozwala to na prowadzenie badań i obserwacji tego miejsca w niezmienionym stanie niskończoną liczbę razy.

Dostosowanie do potrzeb użytkownika

Intuicyjny, łatwy w obsłudze, polski interfejs skanera. Współpraca z zewnętrznym oprogramowaniem. Nieograniczona swoboda doboru programów w zależności od potrzeb użytkownika.

Skaner laserowy 3D Leica RTC360

SPECYFIKACJA

Skaner laserowy 3D Leica RTC360 – szybki, mobilny i precyzyjny skaner do pozyskiwania danych 3D. W pełni zautomatyzowany i intuicyjny. Rejestruje obraz w naturalnych kolorach, nawet w szczególnie trudnych warunkach oświetleniowych. Posiada funkcję automatycznego usuwania ruchomych obiektów.

Specyfikacje

Instrument pozwala pozyskać dane z prędkością do 2 mln pkt na sekundę, a czas wykonania pełnego skanu nie przekracza 5 minut! Wyposażony w system 3 kamer HDR o rozdzielczości 12 MP. System VIS (Visual Inertial System) umożliwiający rejestrowanie chmur punktów jeszcze w terenie. Oprogramowanie umożliwiające przeglądanie wyników skanowania jeszcze w terenie. Więcej informacji dostępne w specyfikacji technicznej

Akcesoria

Szeroki wybór dodatkowych elementów, które wspomogą proces pozyskiwania danych i ich dalszej obróbki. Zestawy różnego typu tarcz celowniczych oraz kul referencyjnych. Możliwość dobrania statywu, plecaka, dodatkowych zasilaczy itp.

Skaner laserowy 3D Leica BLK360

SPECYFIKACJA

Skaner laserowy 3D Leica BLK360 to nowy standard w naziemnym skanowaniu laserowym. Dzięki zaawansowanej technologii wykonasz skan w bardzo krótkim czasie – nawet w 20 sekund. To pięć razy szybciej niż w skanerze poprzedniej generacji. Prosta integracja z bezpłatną aplikacją BLK Live, która ułatwi pomiar na miejscu i kontrolę jakości gromadzonych danych.

Leica BLK360

Najważniejsze cechy

 • Szybkość pomiaru – pełne skany z obrazami sferycznymi w zaledwie 20 sekund
 • Automatyczne łączenie skanów – Technologia VIS pozwala na automatyczne łączenie skanów w terenie
 • Wysoka jakość obrazowania – 4 kamery 13-megapikselowe rejestrują sceny w wysokiej jakości z 5-zakresowym obrazowaniem HDR
 • Prędkość skanowania – Sensor LiDAR przechwytuje dane z prędkością 680 000 punktów na sekundę
 • Szybkość i wydajność transmisji danych – Transmisja danych przez USB-C i WiFi
 • Integracja z HxDR – Prosty przesył skanów do platformy HxDR z automatyczną konwersją do OBJ

Charakterystyka urządzenia

Leica BLK360 to zaawansowany naziemny skaner laserowy 3D, oferujący precyzyjne obrazowanie w rekordowo krótkim czasie. Dzięki technologii VIS przyspieszymy proces pomiaru, zapewniając kompletne dane. Urządzenie jest kompaktowe i lekkie – mierzy 155×80 mm, a waży zaledwie 850 g, co znacząco ułatwia pracę w terenie. Szybki transfer danych przez USB-C i WiFi umożliwia łatwe udostępnianie i przesyłanie zgromadzonego materiału. Sterowanie odbywa się za pomocą aplikacji Leica Cyclone FIELD 360, która integruje się z oprogramowaniem Leica Cyclone REGISTER 360 PLUS. Dzięki wsparciu dla platformy HxDR, skaner laserowy Leica BLK360 umożliwia przechowywanie i wizualizację danych w chmurze, ułatwiając współpracę i udostępnianie wyników pomiarów.

Edycja i obróbka chmury punktów

Dedykowane oprogramowanie Leica. Umożliwia szybkie przetworzenie danych ze skaningu laserowego. Przyjazny i prosty w obsłudze interfejs. Narzędzia dostosowane do potrzeb Użytkownika

LEICA CYCLONE REGISTER 360

Leica Cyclone REGISTER 360 – oprogramowanie do łączenia chmur punktów 3D pozyskiwanych przez skanery laserowe. Pozwala Użytkownikom o dowolnym stopniu umiejętności pracować wygodniej i skuteczniej dzięki automatyzacji wybranych czynności. Najważniejsze cechy programu to m. in.: uproszczony import, zwiększona szybkość importu, funkacja „Przeciągnij i upuść”, grupowy import i automatyczne dopasowywanie zdjęć, wbudowana funkcja SiteMap, automatyczne lub wzrokowe dopasowanie skanów, łączenie na podstawie tarcz, SmartAlign,  pomiary i tworzenie obiektów, wskazówki podczas pracy, raport z wizualnego łączenia skanów, intuicyjne raportowanie błędów, wybrane przez użytkownika grafiki raportów itp.

FIELD 360

Darmowa aplikacja mobilna Leica Cyclone Field 360 do pracy w terenie (wymagana licencja REGISTER 360). Umożliwia zdalne sterowanie pracą skanera i wyświetlanie chmury punktów  w terenie. Automatyczne wstępne łączenie chmur punktów, co pozwala na szybkie kontrole dokładności w terenie. Aplikacja dostępna w Google Play Store i Apple App Store.

Wymagania systemowe: Tablet działający pod kontrolą systemu Android 6.0 lub nowszego, np..: Samsung Galxy Tab S3, Tablet Apple iPad z systemem iOS 11.1 lub nowszym, np..: iPad Pro z ekranem 10,5″

LEICA CYCLONE REGISTER

Oprogramowanie Leica Cyclone REGISTER przeznaczone do łączenia i georeferencjonowania skanów laserowych do wspólnego układu współrzędnych. Cyclone REGISTER to najbardziej rygorystyczne, kompleksowe i skuteczne oprogramowanie dostępne na rynku dla tak ważnego procesu.

Oprogramowanie Cyclone REGISTER oferuje szczegółowe raporty statystyczne, które można dołączyć do przekazywanych danych. Raporty obejmują aspekty związane z dokładnością rejestracji, statystyki błędów i histogramy dla każdej tarczy i/lub powiązań między chmurami.

Dostępne funkcje automatyzacji pracy, kreatory oraz potężne algorytmy zapewniają niedościgniony poziom wydajności pracy w biurze, nawet podczas opracowywania bardzo dużych zbiorów zeskanowanych danych.

Analiza i rekonstrukcja

Programy do wykonywania analiz i tworzenia rekonstrukcji zdarzeń w oparciu o chmurę punktów. Rozbudowane narzędzia do tworzenia szkiców 2D i 3D, możliwość obserwowania sceny z różnych perspektyw, wprowadzania różnych zachowań/animacji dla postaci, narzędzia do definiowania środowiska ruchu oraz warunków atmosferycznych.

CRIME PLAN

Program przeznaczony do tworzenia szkiców, planów sytuacyjnych oraz wizualizacji 3D miejsc zbrodni. Możliwość budowania wirtualnego środowiska na bazie chmury punktów. CRIME PLAN zawiera narzędzia, moduły i biblioteki dedykowane odwzorowaniu wyglądu miejsc zbrodni i relacji przestrzennych otoczenia, obiektów i ujawnionych śladów.

 • Tworzenie planów i wizualizacji 2D/3D,
 • Biblioteki sylwetek 2D,
 • Biblioteki modeli 3D,
 • Możliwość obserwacji sceny z różnych perspektyw (ofiary, oskarżonego, świadka),
 • Import danych ze skanera laserowego i eSURV,
 • Obsługa standardu WMS,
 • Tworzenie szkiców 2D na bazie chmury punktów,
 • Narzędzie do pozycjonowania obiektów,
 • Ciało człowieka – specjalnie opracowana sylwetka ludzka z możliwością pozycjonowania poszczególnych części ciała (podział na 55 obrotowych elementów),
 • Możliwość zdefiniowania przeźroczystości szyb i okien,
 • Funkcja wizualizacji różnego stanu atmosfery i pory dnia,
 • Możliwość wpasowania do projektowanej sceny zdjęć,
 • Generowanie rzutu krzyżowego,
 • Praca na warstwach,
 • Zarządzanie odnośnikami i legendą,
 • Narzędzia wymiarowania,
 • Ręczne pozycjonowanie wydruku.

Szczegółowy opis funkcji dostępny w zakładce CRIME PLAN

CRIME SIM

Program przeznaczony do tworzenia animacji odzwierciedlających różne warianty analizowanego zdarzenia. Scenariusz budowany jest w oparciu o środowisko sceny, wcześniej przygotowane w programie CRIME PLAN.

Program umożliwia budowanie zaawansowanych symulacji w celu sprawdzenia wielu wersji zachowania uczestników zdarzenia.

Główne możliwości programu:

 • Zadawanie toru ruchu animowanej postaci,
 • Edycja uniwersalnych postaci kobiety i mężczyzny (podział na 55 ruchomych elementów ciała),
 • Zadawanie zadań/animacji podczas ruchu, a w tym:
  • chód,
  • bieg,
  • podskok,
  • przykucnięcie,
  • otwieranie/zamykanie drzwi,
  • podanie komuś ręki,
  • pchnięcie nożem,
  • czołganie się,
  • uderzenie kogoś kolanem,
  • obrót w miejscu i wiele innych,
 • Zadawanie własnej pozy dla postaci,
 • Dostęp do biblioteki innych obiektów animowanych (zwierzęta, pojazdy),
 • Sterowanie przebiegiem scenariusza,
 • Nagrywanie filmów z przebiegu scenariusza,
 • Zarządzanie sceną za pomocą menagera scenariuszy,
 • Automatyczne generowanie raportu.

Szczegółowy opis funkcji dostępny w zakładce CRIME SIM

V-SIM

Program komputerowy służący do wykonywania symulacji ruchu oraz zderzeń pojazdów samochodowych  zgodnie z zasadami dynamiki w założonym niejednorodnym środowisku.

 • Zaawansowane narzędzia umożliwiające pracę z chmurą punktów ,
 • Możliwość jednoczesnej pracy z wieloma projektami i nieograniczoną ilością pojazdów,
 • Tworzenie symulacji z możliwością definiowania:
  • warunków początkowych ruchu,
  • zadań wykonywanych podczas ruchu,
  • przebiegu symulacji,
  • toru ruchu pojazdów,
  • chwilowych parametrów ruchu,
  • przebiegu zmian parametrów.
 • Definiowanie obserwacji różnych punktów sceny,
 • Modelowanie rzeźby terenu,
 • Modele pojazdu i kierowcy,
 • Baza danych pojazdów,
 • Analizy zderzeń, w tym:
  • przebieg zmian parametrów,
  • rozmieszczenie pasażerów,
  • rozmieszczenie ładunku.
 • Optymalizator – funkcja do automatycznego ustalania wartości nieznanych parametrów wejściowych symulacji,
 • Możliwość importu i użycia jako środowisko ruchu szkiców sytuacyjnych sporządzanych np. przez służby policyjne w programie PLAN,
 • Możliwość zadawania przeźroczystośći i płynnego obracania bitmap,
 • Bitmapy i inne obiekty 2D nakładane na rzeźbę terenu w postaci tekstur,
 • Zestaw unikalnych narzędzi do wymiarowania i skalowania,
 • Oparty o triangulację mechanizm rysowania krzywych i automatycznego nanoszenia punktów, dla których odległości zmierzono w terenie w układzie dwubiegunowym.

Szczegółowy opis funkcji dostępny w zakładce  V-SIM

Leica MAP360

 • Obsługa danych z różnych systemów pomiarowych,
 • Łatwe opracowywanie map,
 • Wbudowana obsługa CAD 3D,
 • Możliwość generowania prostych szkiców lub wykorzystanie trybu profesjonalnego,
 • Interaktywne szablony,
 • Analiza z miejsca obserwacji świadka,
 • Obsługa chmur punktów,
 • Zaawansowane narzędzia do rekonstrukcji miejsc zbrodni,
 • Rejestr zmian do kontroli spójności dowodów,
 • Kompatybilność z LeicaCyclone REGISTER 360,
 • Import modeli 3D,
 • Biblioteka symboli,