Ręczne skanery

ULOTKADEMO

Oferujemy system oparty na technologii skanowania światłem strukturalnym. To lekkie i mobilne rozwiązanie oparte o zintegrowany z tabletem ręczny skaner firmy DPI wraz z oprogramowaniem i dodatkowymi akcesoriami.

Skaner Ręczny DPI - znaczniki AprilTags
DPI_Skaner

Technologia

Technologia skanowania ręcznego bazuje na integracji systemu obrazowania 3D w kanałach RGB ze strukturalną wiązką światła w bliskiej podczerwieni emitowanej przez urządzenie skanujące. Skaner ręczny to w pełni mobilne urządzenie o niewielkiej masie (>1kg). Składa się z precyzyjnego zespołu skanującego, tabletu z uchwytem i oprogramowania, które odpowiada za przetwarzanie, łączenie i wyświetlanie rejestrowanych danych w czasie rzeczywistym.

Dostarcza wysokiej jakości danych 3D w krótkim czasie, zapewniając szybki pomiar pojedynczych obiektów i rozleglejszych miejsc. Doskonale sprawdzi się do pomiaru miejsc i obiektów trudno dostępnych, o niewielkich wymiarach, przy ograniczonej przestrzeni, wymagających szczególnej ostrożności itd. Może zostać wykorzystany jako technologia uzupełniająca dane pozyskane stacjonarnym skanerem laserowym lub innymi technikami.

Innowacyjność

wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań tj. optymalizacja poprawiająca jakość chmury punktów czy automatyczne rozpoznawanie pozycji skanera. Podgląd rejestrowanych danych w czasie rzeczywistym i automatyczne łączenie skanów.

Mobilność

krótki zasięg skanowania i lekka budowa urządzenia ułatwiają wykonywanie pomiarów nawet w trudno dostepnych miejscach. Natychmiastowy podgląd wyników skanowania na ekranie zintegrowanego ze skanerem tableta.

Intuicyjność i precyzja

urządzenie niezwykle łatwe w użyciu. Pozwala na pozyskiwanie gęstej chmury punktów (< 1.7 mm – 1m) w barwach rzeczywistych.

Integracja

kompatybilność z wieloma programami innych producentów. Możliwość wykorzystywania chmury punktów w programach CYBID – PLAN, V-SIM oraz CRIME PLAN i CRIME SIM.

Pojemność

możliwość zapisu ok. 16 GB danych co jest równe ok. 5 000 skanów

Technologia

Ręczne skanery światła strukturalnego 3D są doskonałym narzędziem do szybkiej i wysokiej jakości dokumentacji miejsc trudno dostępnych oraz obiektów o różnych gabarytach i kształtach w tym ciasnych pomieszczeń czy wnętrz pojazdów. Zasięg pomiaru w zależności od wybranego modelu już od 0.3 lub 0.6 m. Urządzenia kompatybilne z tabletem wyposażonym w system Adroid lub Windows z możliwością łączenia skanów w czasie rzeczywistym. Możliwość współpracy z modułem Intel@ RealSense™ pozwalającym na wykonywanie pomiarów w bezpośrednim świetle słonecznym (model DPI-10/10SR).

Dla DPI-8S/DPI-8S SR

Wielkość ekranu: 8 ″
System operacyjny: Android
Wymiary urządzenia: 24 x 14,5 x 7,3 cm
Komunikacja: USB 2.0, microUSB
Wymagana pojemność: przynajmniej 32GB
Eksport do formatów: PTS, PTX, PLY, PTG, E57, LAS, LAZ, POD, DP
Zasięg pomiaru: DPI-8S: 0.3-2.0 m | DPI-8S SR: 0.6-3.7 m
Temperatura operacyjna: 15 – 32 stopni Celsjusza
Pole widzenia (horyzontalne): 57,5 stopnia
Waga 1.1 kg
Zasilanie: wbudowana bateria tabletu

DPI-10/DPI-10SR

Wielkość ekranu: 10″
System operacyjny: Windows(tablet Surface Go)/Android (tablet Galaxy Tab S4)
Wymiary urządzenia: Surface GO 27 x 19 x 8 cm
Tab S4 30 x 18 x 8 cm
Komunikacja: Kabel USB 3.0
Wymagana pojemność: przynajmniej 64 GB
Eksport do formatów: PTS, PTX, PLY, PTG, E57, LAS, LAZ, POD, DP
Zasięg pomiaru: DPI-10S: 0.3-2.0 m
DPI-10 SR: 0.6-3.7 m
Temperatura operacyjna: 15 – 32 stopni Celsjusza
Pole widzenia (horyzontalne): 57,5 stopnia
Waga 1.1 kg
Zasilanie: wbudowana bateria tabletu
Dodatkowo: możliwa współpraca z Intel@ RealSense™

Akcesoria

System skanujący DPI można rozbudować o dodatkowe akcesoria, które umożliwią jego zastosowanie w różnych, nawet trudnych bądź niebezpiecznych warunkach pomiarowych.

W ofercie znajduje się zewnętrzne oświetlenie LumeCube, które pozwala na prowadzenie pomiarów w zaciemnionych miejscach. Zestaw można również uzupełnić o specjalny wysięgnik wydłużający dla miejsc trudno dostępnych, bądź takich, w których niewskazana jest jakakolwiek ingerencja.

Dodatkowo zalecanym jest doposażenie systemu w zestaw znaczników fotogrametrycznych podnoszących dokładność uzyskiwanych pomiarów i usprawniających pracę algorytmów łączących chmurę punktów.

Oświetlenie

Dodatkowe oświetlenie doczepiane do urządzenia. Lume cube – mała sześcienna kostka o boku długości 3,8 cm. Umożliwia regulację oświetlenia od 0 do 1500 lumenów. Beznarzędziowy montaż.

Regulowany uchwyt

Zewnętrzny regulowany uchwyt do skanowania wysokich lub trudno dostępnych obiektów.

Wygodna i solidna tyczka, którą można domontować do skanera znacznie zwiększając jego zasięg.  Wymiary od  1.17 m do 3.2 m

Znaczniki

Specjalne znaczniki pomiarowe służące do optymalizacji danych. Markery rozmieszcza się na każdej skanowanej płaszczyźnie. W technologi skanowania ręcznego wyróżnia się dwa rodzaje znaczników:

szachownica (papierowa, magnetyczna, plastikowa) – znacznik służący do zwiększenia dokładności wynikowej chmury punktów pod względem jej wierności z miarami rzeczywistymi

apriltag (papierowy, magnetyczny, plastikowy) – wykorzystywany do zmniejszenia szumu oraz lepszej optymalizacji chmury punktów

Intel@ RealSense™

Kamera z technologią wykrywania głębi pozwala na skanowanie w bezpośrednim świetle słonecznym.

Oprogramowanie

Oprogramowanie do obsługi skanera oraz zarządzania pozyskanymi danymi. Umożliwia skanowanie, przeglądanie oraz edytowanie uzyskanej chmury punktów. Wszystkie operacje mogą być wykonywane bezpośrednio na tablecie, bez wykorzystania dodatkowego sprzętu.

Dot3D Pro

Oprogramowanie do skanowania i wstępnego przetwarzania chmur punktów ze skanera światła strukturalnego. Obejmuje wszystkie funkcjonalności programów Dot3D Edit oraz Dot3D Scan. Pozwala na pozyskiwanie ponad 160 milionów punktów na jeden skan (w zależności od specyfikacji tabletu), nielimitowane pozyskiwanie zdjęć HD, kompatybilne z systemem Android i Windows oraz wiele innych opcji.

Dot3D Edit

Oprogramowanie przeznaczone do edycji chmur punktów ze skanera światła stukturalnego. Nie zawiera funkcji pozwalających na wykonywanie skanowania. Umożliwia m. in. dodawanie adnotacji do chmur punktów, wykonywanie pomiarów na chmurze, export do innych formatów (*.dp, *.ptx, *.ply, *.e75, *.rcs, *.las,*.laz, *.pod, *.ptx, *.ptg) , ustawienia układu współrzędnych,  itp.

Dot3D Scan

Oprogramowanie do skanowania za pomocą skanera światła strukturalnego. Pozwala m. in. na pozyskiwanie ponad 20 mln punktów na skan, 3 zdjęć na skan, dostępny na system Windows, dodawanie adnotacji do chmur punktów, wykonywanie pomiarów na chmurze, export do innych formatów (*.dp, *.ptx, *.ply), ustawienia układu współrzędnych itp.