O nas

Firma CYBID powstała w 1997 roku jako wynik pasji do innowacyjnych rozwiązań IT. 

Naszym celem jest projektowanie specjalistycznego, inżynierskiego oprogramowania, które w kompleksowy sposób wspiera dokumentację i analizę zdarzeń drogowych, kryminalnych i pożarowych.  

Wiele lat doświadczenia, współpraca z najlepszymi ekspertami, aktywne uczestniczenie w świecie nauki sprawiły, że z naszych innowacyjnych rozwiązań korzystają już liczne grupy odbiorców, w tym: Policja, Biegli Sądowi, Żandarmeria Wojskowa, Uczelnie Wyższe, Instytuty Badawcze oraz Firmy Ubezpieczeniowe. 

CYBID to rodzima spółka, wyróżniająca się na polskim rynku między innymi dzięki zaangażowaniu w wiele różnorodnych inicjatyw. Czynnie uczestniczymy, w roli prelegentów, w konferencjach, sympozjach i seminariach, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Współpracujemy ze światem naukowym, realizując projekty w Konsorcjach naukowo – przemysłowych wspólnie z Centralnym Laboratorium Kryminalistycznym Policji, Politechniką Warszawską, Wojskową Akademią Techniczną, Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Krakowską.

Dysponujemy nowoczesnym laboratorium, wyposażonym w aparaturę do badań dynamiki ruchu pojazdów, pomiarów relacji przestrzennych oraz zaawansowanym oprogramowaniem. Umożliwia nam to prowadzenie doświadczeń na potrzeby naszych autorskich rozwiązań, dzięki którym świadczymy usługi badawcze na rzecz innych podmiotów. 

Nieodłącznym elementem naszej działalności są specjalistyczne szkolenia z zakresu rekonstrukcji i dokumentacji zdarzeń, identyfikacji śladów oraz prowadzenia pomiarów przy użyciu nowoczesnych technologii. Szkolenia te kierujemy między innymi do Policji, Biegłych Sądowych i Prokuratury.  

Cieszymy się uznaniem i  zaufaniem długoletnich Partnerów i Użytkowników naszych rozwiązań. Stanowią one siłę napędową do ciągłego rozwoju. 

Serdecznie zapraszamy do współpracy, jesteśmy do Państwa dyspozycji na każdym jej etapie. 

MISJA

Naszą misją jest nieprzerwany rozwój, skutkujący tworzeniem innowacyjnych, kompleksowych rozwiązań, opartych na polskim interfejsie. Rozwiązania te umożliwiają tworzenie rzetelnej dokumentacji zdarzeń oraz wierne odtworzenie ich przebiegu, dzięki czemu możliwa jest skuteczna identyfikacja ich przyczyn, a co za tym idzie podniesienie bezpieczeństwa i wzrost skuteczności działań prewencyjnych, jak również wykrywalności przestępstw.