Miło nam poinformować o wprowadzeniu na rynek najnowszego rozwiązania – eksperckiego stanowiska VR, stanowiącego integralną część wielofunkcyjnej platformy edukacyjnej, znajdującej się w fazie badań. To innowacyjne narzędzie umożliwia przeprowadzenie czynności oględzin w przestrzeni wirtualnej (VR) i zrewolucjonizuje proces nauki oraz badania miejsc zdarzeń. Platforma powstała z myślą o kształceniu kadr zaangażowanych w procedury postępowania procesowego oraz zapewnienia bezpieczeństwa.
Eksperckie stanowisko VR działa niezależnie, a jego kluczową funkcjonalnością jest integracja z oprogramowaniem CYBID, służącym do tworzenia szkiców miejsca zdarzenia oraz prowadzenia rekonstrukcji przy użyciu narzędzi takich jak CrimeSIM, CrimePLAN, PHOTORECT, PLAN i V-SIM. To pozwala na tworzenie zaawansowanych programów szkoleniowych, które łączą wykorzystanie stanowiska VR z eksperckim oprogramowaniem. Narzędzia dostępne w modułach pozwalają przekazywać wiedzę w takich aspektach jak: pomiary, identyfikacja i metryczki śladów, szkic/plan miejsca zdarzenia, protokół, fotografia, fotogrametria, wykonywanie analiz i symulacji – rekonstrukcja przebiegu zdarzenia, wersje kryminalistyczne, weryfikacja zeznań, analizy widoczności, analiza balistyczna, analiza plam krwawych itd. Platforma umożliwia budowanie scenariuszy i planów działań ratowniczych. Nasz produkt nie ogranicza się jedynie do pracy nad gotowymi scenariuszami. To także platforma umożliwiająca tworzenie symulowanych zdarzeń od podstaw. Dzięki temu nasi użytkownicy zyskują pełną kontrolę nad procesem, co pozwala na dostosowanie rozwiązania do indywidualnych potrzeb i wymagań.
Rozwiązanie opiera się na zaawansowanych algorytmach, co umożliwia badanie miejsca zdarzenia oraz prowadzenie czynności oględzin w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Dzięki tej technologii można symulować ćwiczenia związane z miejscem zdarzenia, co ma ogromne znaczenie w edukacji i przygotowaniu do pracy w wielu dziedzinach.
Nowy wymiar nauki
Proces nauki przy wykorzystaniu stanowiska VR skupia się na tworzeniu środowiska oraz scenariusza zdarzenia, które podlegają analizie. Studenci mają możliwość oględzin miejsca zdarzenia w wirtualnej rzeczywistości, wykonywania działań takich jak robienie zdjęć, pomiarów czy oznaczanie śladów. Kolejnym etapem ćwiczeń jest ich kontynuacja w rzeczywistości, wykorzystując dane zgromadzone w środowisku VR do dokumentacji i rekonstrukcji miejsca zdarzenia. To rozwiązanie pozwala na konfrontację opracowanej dokumentacji i rekonstrukcji z pierwotnym scenariuszem przebiegu zdarzenia.
Wdrożenie stanowiska VR
Jako firma CYBID jesteśmy dumni z pierwszego wdrożenia naszego stanowiska VR w WSPiA w Rzeszowie. To kolejny krok w kierunku wykorzystania zaawansowanych technologii w edukacji i badaniach, który zrewolucjonizuje sposób, w jaki uczymy się i pracujemy.
“Zajęcia prowadzone w naszym Podkarpackim Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej skierowane są w głównym nurcie na praktyczność. Student, który dysponuje odpowiednim środowiskiem jest w stanie przygotować się w sposób maksymalnie zbliżony do wymiaru pracy z jaką się zmierzy po studiach. Programy, które oferujemy w trakcie tego procesu dydaktycznego, mają to przygotowanie ułatwić.
Posługujemy się naszym najnowszym nabytkiem – środowiskiem VR, który przestał być wreszcie zabawą, a stał się platformą do twórczego zdobywania umiejętności. Studenci zyskali pełną możliwość kreowania zdarzeń, dzięki czemu możliwe jest tworzenie niegraniczonej ilości wersji scenariuszy do pracy i analizy. Praca ze stanowiskiem VR sprawi, że idea nacisku na praktyczność będzie postępować.” – mówi insp. Andrzej Bodzioch, Dyrektor Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej, b. Naczelnik Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Rzeszowie.
W celu uzyskania szczegółowych informacji, zapraszamy do kontaktu. Nasi eksperci z przyjemnością odpowiedzą na wszelkie pytania.
- Biuro@Cybid.com.pl
- 12 665 40 10