Konferencja 02-03.06.2022, Kraków

Konferencja poświęcona tematyce wypadków z udziałem pieszych zatytułowana

PIESZY – badania, dokumentacja, symulacje, bezpieczeństwo 

Współorganizator: Politechnika Krakowska. Referaty konferencyjne prezentujące aktualny stan wiedzy w obszarze analiz zdarzeń z udziałem pieszych i ich bezpieczeństwem. Pierwsza w Polsce, w pełni opomiarowana próba zderzeniowa potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Nowoczesny, biozgodny manekin zderzeniowy. Dokumentacja i oględziny miejsca zdarzenia przeprowadzone przez przedstawicieli Policji. Pokaz skanowania 3D i innych nowoczesnych technologii do zabezpieczenia danych do analizy. Konferencja związana jest również z Jubileuszem 25-lecia CYBIDZAPRASZAMY 

pk

Tematyka

Szczególną uwagę poświęcimy zagadnieniom i badaniom związanym z modelowaniem ciała człowieka w środowisku wirtualnym oraz symulacjom zachowania pieszego w rekonstrukcjach przebiegu wypadku. Przedstawimy kluczowe wyniki badań i rezultaty realizacji projektu „Wielobryłowy model ciała człowieka do analizy wypadków drogowych” nr POIR.01.01.01-00-0758/16. Poruszane będą również zagadnienia bezpieczeństwa pieszych, nowoczesnych rozwiązań mających na celu podniesienie tego bezpieczeństwa,  aspekty medyczne i biomechaniczne zdarzeń z udziałem pieszych, zagadnienia niepewności opiniowania tego typu zdarzeń, dokumentacji  itd. Zaprosiliśmy do udziału i wygłoszenia referatów przedstawicieli świata nauki, przedstawicieli Policji oraz doświadczonych ekspertów.

Pobierz PROGRAM KONFERENCJI.

logo2-300x200

MIEJSCE

Konferencja odbędzie się w Hotelu SWING****Kraków przy ul. Dobrego Pasterza 124 w Krakowie. Dla osób, które chcą skorzystać z noclegu w Hotelu Swing wynegocjowaliśmy specjalne warunki:

 • pokój 1-osobowy: 240 zł / doba (ograniczona ilość pokoi)
 • pokój 2-osobowy: 270 zł / doba

W cenie śniadanie, parking oraz Wi-Fi. Hotel oferuje dostęp do Stacji Parkowej z piaszczystą plażą i strefą leżakową. Dodatkowo możliwość korzystania ze SPA i strefy wellness.

Rezerwacje: michal.woznica@hotelswing.pl (hasło „CYBID – Konferencja”). 

WARUNKI UCZESTNICTWA

Warunkiem uczestnictwa w Konferencji jest przesłanie zgłoszenia poprzez formularz zamieszczony na stronie oraz dokonanie opłaty konferencyjnej na konto Organizatora w przeciągu 21 dni od zgłoszenia. Numer konta: 86 1910 1048 2204 4114 1121 0001. W tytule przelewu należy wpisać “Imię i nazwisko uczestnika – Konferencja”. Po zaksięgowaniu wpłaty zostanie wystawiona faktura VAT i Zgłaszający zostanie wpisany na listę uczestników.

Przesłanie formularza zgłoszenia jest równoznaczne z akceptacją Warunków uczestnictwa.

Warunki uczestnictwa

KOSZT

Koszt udziału w Konferencji wynosi 1200 zł netto.

Podana cena jest ceną netto, do której należy doliczyć 23% VAT.

Cena obejmuje: 

 • udział w prelekcjach i wykładach, 
 • udział w próbie zdarzeniowej, 
 • zaświadczenie o udziale w Konferencji,
 • przerwy kawowe i lunche,  
 • uroczystą kolację po pierwszym dniu oraz udział w wieczornym evencie, 
 • pakiet materiałów konferencyjnych. 

COVID

W związku z panującą pandemią COVID-19 oraz obostrzeniami z nią związanymi Konferencja będzie przeprowadzona z poszanowaniem właściwych wytycznych Inspekcji Sanitarnej. W celu zapewnienia maksymalnie bezpiecznych warunków sanitarnych zastrzegamy, że w Konferencji mogą wziąć udział osoby, które:

 • nie są osobami zakażonymi COVID-19,
 • nie mają objawów COVID-19,
 • nie zostały poddane izolacji lub nie przebywają na kwarantannie.

Każdy Uczestnik zobowiązany jest respektować regulacje prawne i wytyczne Inspekcji Sanitarnej obowiązujące w czasie trwania Konferencji oraz podporządkować się procedurom Organizatora wynikającym z tych wytycznych.

Próba zderzeniowa | Dokumentacja

Konferencja będzie wyjątkową okazją uczestnictwa w zaawansowanym eksperymencie badawczym. Jako pieszy użyty zostanie nowoczesny manekin PRIMUS o właściwościach biomechanicznych produkcji firmy CTS. Posiada stawy o realistycznych zakresach ruchów oraz jest powleczony odpowiednikiem tkanki skórnej i mięśniowej, ponadto szkielet ma sztywność tkanek odpowiadających tkankom człowieka. Biozgodność manekina potwierdzają liczne publikacje, m.in. z 2021 roku. Zachowanie manekina w trakcie próby będzie rejestrowane za pomocą szybkich kamer i akcelerometrów. Pojazd zostanie w pełni opomiarowany i w trakcie całej próby będą zarejestrowane parametry jego dynamiki.

Ważnym elementem eksperymentu będzie pokaz oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczania śladów przez przedstawicieli Policji. Przedstawione zostaną kryminalistyczne aspekty oględzin oraz systemy jakimi aktualnie dysponuje Policja do dokumentacji zdarzeń, w tym system CYBID eSURV. Udokumentujemy również miejsce zdarzenia i stan uczestniczących obiektów przy użyciu skanerów 3D i innych nowoczesnych technik. Będzie to okazja do obejrzenia “w akcji” rozwiązań pomiarowych Leica Geosystems. Odczytane również zostaną dane zarejestrowane w systemach SRS pojazdu.  

Leica Geosystem

Jubileusz CYBID

25

Konferencja będzie także okazją do podsumowania osiągnięć i świętowania Jubileuszu 25-lecia działalności CYBID. Chcemy, aby to była chwila wyjątkowa, która na długo pozostanie w pamięci uczestników, wyzwoli pozytywne emocje, oderwie od codzienności i naładuje baterie na długie dni. Toteż 02.06.2022 zaprosimy na wieczorny Event w hotelu, gdzie pozwolimy sobie oczywiście na malutką garść wspomnień, ale przede wszystkim zabierzemy Państwa w wyjątkową podróż. W miejsce gorące, pachnące cygarami i rumem. Do świata pełnego tajemnic, szalonych wyzwań, z licznymi atrakcjami, w rytmach salsy i klimatem przywołującym czasy prohibicji….

UWAGA! Podczas Eventu zakazane będą garnitury i formalne uniformy. Poprosimy o zabranie strojów kolorowych, wesołych i wakacyjnych. Mile widziane będą kolorowe koszule, krótkie spodenki, latynoskie falbany słowem totalny luz. 

Zapisz się